Wczoraj, dziś, jutro...

Duszniki-Zdrój położone są w Kotlinie Kłodzkiej z dala od zgiełku wielkich miast, na wysokości 540 - 950 m n.p.m. Lokalizacja w malowniczej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej, pomiędzy Górami Bystrzyckimi a Orlickimi, decyduje o niezwykłych walorach klimatycznych i turystycznych miejscowości. Jedną z największych atrakcji są Góry Stołowe, jedyne w Polsce góry płytowe. Ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze występujących tu form skalnych oraz gatunków flory i fauny zdecydowana większość obszaru objęta została szczególną ochroną w ramach utworzonego Parku Narodowego Gór Stołowych.

Sanatorium Uzdrowiskowe Zimowit Poza oczywistymi walorami uzdrowiskowymi Duszniki-Zdrój są miejscowością bogatą w atrakcje turystyczne. Zaliczamy do nich budowle architektoniczne: Dworek Fryderyka Chopina w Parku Zdrojowym, Rynek, Muzeum Papiernictwa czy zabytki sakralne. Duszniki są trzecim po Warszawie i Żelazowej Woli miejscem, w którym utrwalana jest pamięć Fryderyka Chopina. Począwszy od 1946 r. corocznie odbywają się tutaj Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie upamiętniające pobyt "u wód" oraz życie i twórczość słynnego kompozytora. Festiwale te skupiają najwybitniejszych pianistów krajowych i zagranicznych oraz ludzi polityki, biznesu, nauki i kultury, a także licznych kuracjuszy.

Od 01.07.2008 roku Sanatorium Uzdrowiskowe "ZIMOWIT" jest jednostką organizacyjną Spółki "Sanatoria Dolnośląskie" z siedzibą w Sokołowsku. Wcześniej funkcjonowało pod nazwą "Kolejowe Sanatorium Uzdrowiskowe".

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom i preferencjom naszych klientów wprowadzamy usługi, które kierowane są nie tylko do gości przyjezdnych (patrz: np. Prezent dla rodziców). Dla naszych gości zarówno krajowych, jak i zagranicznych zapewniamy pobyt z obsługą miłego i wykwalifikowanego personelu oraz bogatym programem kulturalno-rozrywkowym.

47