Wczoraj, dziś, jutro...

Szpital dla Dzieci "Orlik" rozpoczął swoją działalność w 1990 r. Na przestrzeni lat 1991 - 2007 przyjął ok. 10.000 "Małych Pacjentów". Jest jedyną tego typu placówką w Polsce przyjmującą do rehabilitacji dzieci w wieku od 3 do 18 lat po zakończonym leczeniu onkologicznym oraz z chorobami hematologicznymi.

Szpital Rehabilitacyjny Hematologiczny dla Dzieci Orlik Swoją pozytywną opinię "Orlik" zawdzięcza nie tylko pięknej okolicy i doskonale wyposażonemu obiektowi, ale przede wszystkim kadrze medycznej, którą tworzą przyjazne dzieciom, uśmiechnięte, wykwalifikowane pielęgniarki oraz lekarze specjaliści, przyjeżdżający z klinik dziecięcych z całego kraju, by nieść pomoc naszym pacjentom. Ośrodek nasz jest pod stałym nadzorem lekarzy z Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu pod kierunkiem Prof.dr hab. Alicji Chybickiej.

Mimo, że jesteśmy jedynym tego typu obiektem w Polsce stale dbamy o podnoszenie standardu świadczonych przez nas usług. W 2009 roku pozyskaliśmy sprzęt w ramach funduszy pomocowych Unii Europejskiej, który uzupełnił bazę kompleksowej rehabilitacji naszych dzieci.

Z uwagi na zapotrzebowanie na pobyty w planach mamy rozbudowę głównego budynku - stworzenie dodatkowo ok. 60 miejsc pobytowych dla dzieci oraz modernizację poszczególnych pomieszczeń dla matek z dziećmi.

W 2010 roku dzięki Przyjaciołom naszego szpitala zmodernizowaliśmy pokoje dla naszych Małych Pacjentów. Również dla nich zakupiliśmy profesjonalny sprzęt audio-wizualny, który uatrakcyjnia im czas wolny pomiędzy zabiegami terapeutycznymi.

Nie zaprzestaniemy na tych pracach, chcemy aby odwiedzające nas dzieci czuły się tak jak w domu. Będziemy więc oprócz zakupów kolejnego sprzętu i modernizacji, dbać o pozytywną atmosferę i zagospodarowanie czasu wolnego naszych podopiecznych.

66