Aktualności

25 04.2017
Warsztaty z kreatywności i twórczego myślenia, kręgle, basen, ognisko - tak dzięki Spółce "Sanatoria Dolnośląskie" spędzili weekend najaktywniejsi wolontariusze z powiatu wałbrzyskiego!

W podziękowaniu dla najaktywniejszych wolontariuszy, za wkład włożony w opiekę nad pensjonariuszami ZOL "Waligóra" oraz ZOL i DOOM "Biały Orzeł" w Sokołowsku, spółka "Sanatoria Dolnośląskie" zorganizowała w dniach 22-23.04.2017 r. wyjazd do Karpacza. Oprócz relaksu i możliwości integracji, uczestnicy wzięli udział w szeregu ciekawych szkoleń i warsztatów. Uczestnicy wyjazdu wzięli udział m.in. w warsztatach integracyjnych nastawionych na zdobycie umiejętności budowania zespołu połączonego z zajęciami z kreatywności i twórczego myślenia. Młodzież poznała także ćwiczenia z teatru improwizowanego.

Obecnie spółka współpracuje z 40 wolontariuszami indywidualnymi. Jest to młodzież z okolicy, głównie z Mieroszowa, która co sobotę odwiedza pensjonariuszy w zakładach opiekuńczo-leczniczych "Waligóra" i "Biały Orzeł" w Sokołowsku. Ośrodki odwiedzają także zorganizowane grupy wolontariuszy, są to uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokołowsku, członkowie Stowarzyszenia Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Siodle, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie, Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sokołowsku.
12