Energooszczędny ORLIK - termomodernizacja, wymiana źródła ciepła oraz modernizacja systemu oświetlenia

Spółka "Sanatoria Dolnośląskie" z sukcesem pozyskała kolejne środki na modernizację infrastruktury służącej dzieciom Minęły zaledwie cztery miesiące od zakończenia inwestycji i uroczystego oddania do użytkowania pacjentom nowoczesnego, zmodernizowanego obiektu "Waligóra" w Sokołowsku, w którym Spółka Sanatoria Dolnośląskie świadczy usługi opiekuńczo - lecznicze dla niesamodzielnych seniorów. Tymczasem Spółka z sukcesem pozyskała kolejne środki na realizację projektu dedykowanego dzieciom. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w ramach działania 3.2 Efektywność energetyczna MŚP.

Wartość projektu ogółem wynosi 3 211 838,81 zł.
Kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego - 1 357 024,10 zł.
Udział własny do projektu w kwocie 1 854 814,71 zł. został sfinansowany przez Województwo Dolnośląskie.

Projekt o nazwie: Energooszczędny ORLIK - termomodernizacja, wymiana źródła ciepła oraz modernizacja systemu oświetlenia, będzie realizowany w Szpitalu Rehabilitacyjnym Hematologicznym dla dzieci "Orlik" w Kudowie Zdroju, funkcjonującego w strukturze Sanatoriów Dolnośląskich Sp. z o.o. Celem projektu jest poprawa efektywności wykorzystania energii cieplnej oraz elektrycznej poprzez ograniczenie jej strat, wykorzystanie energooszczędnych urządzeń oraz modernizację źródła ciepła poprzez wykorzystanie energii geotermalnej. Projekt obejmuje realizację inwestycji polegających na:

  • termomodernizacji budynku, w tym m.in. ocieplenie dachu i wymiana pokrycia dachowego, wymiana stolarki drzwiowej i częściowo okiennej, a także ocieplenie ścian zewnętrznych,
  • wymianie instalacji C.O. oraz C.U.W.,
  • modernizacji kotłowni wraz z montażem pompy ciepła,
  • wymianie instalacji oświetlenia.

Przypomnijmy, że Szpital ORLIK w Kudowie Zdroju świadczy usługi rehabilitacyjne dla dzieci z chorobami hematologicznymi, onkologicznymi i ortopedycznymi w wieku od 3-18 lat. Projekt realizowany jest z myślą o małych pacjentach szpitala, ponieważ to oni będą korzystali ze zmodernizowanej infrastruktury.

orlik

orlik orlik
300