Sanatorium Uzdrowiskowe AZALIA

Szczawno-Zdrój jest jednym z najstarszych uzdrowisk na Dolnym Śląsku. Nazwa miejscowości pochodzi od występujących tu wód mineralnych szczaw wodorowęglanowych o właściwościach leczniczych. Do roku 1945 Uzdrowisko nosiło nazwę Bad Salzbrunn.
Sanatorium Uzdrowiskowe Azalia

Występujący w Szczawnie-Zdroju podgórski, łagodny i orzeźwiający klimat sprzyja leczeniu uzdrowiskowemu. Po raz pierwszy ich właściwości lecznicze zbadał i potwierdził nadworny lekarz Hochbergów - Caspar Schwenckfeldt w 1598 roku. Po dzień dzisiejszy podstawę terapii balneologicznej stanowią szczawy wodorowęglanowo-sodowo-wapniowo-magnezowe ze źródeł: "Mieszko", "Dąbrówka", "Młynarz" i "Marta".

W naszym ośrodku specjalizujemy się w działalności leczniczej, rehabilitacyjnej oraz organizujemy pobyty wypoczynkowo-rekreacyjne.

Pierwsze sanatorium w Szczawnie - Zdroju zostało zbudowane w 1815 roku, było to początkiem intensywnego rozwoju uzdrowiska. Europejska sława uzdrowiska przyciągała na leczenie wodami mineralnymi znanych ludzi, m.in: Z. Krasińskiego i H. Wieniawskiego, Winstona Churchilla czy też I. Turgieniewa. W Szczawnie - Zdroju urodził się laureat nagrody Nobla - Gerhard Hauptmann. Obecnie ta pełna uroku miejscowość jest chętnie odwiedzana nie tylko przez kuracjuszy, lecz również ludzi polityki, biznesu, nauki i kultury z całego świata.

Od 01.07.2008 roku Sanatorium Uzdrowiskowe "AZALIA" jest jednostką organizacyjną Spółki "Sanatoria Dolnośląskie" z siedzibą w Sokołowsku. Wcześniej funkcjonowało pod nazwą "Kolejowe Sanatorium Uzdrowiskowe".

Po przejęciu sanatorium, dzięki sukcesywnie prowadzonej modernizacji większość pokoi została wyremontowana. W obiekcie została rozbudowana i unowocześniona baza zabiegowa Działu Rehabilitacji.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom i preferencjom naszych klientów wprowadzamy usługi, które kierowane są nie tylko do gości przyjezdnych. Naszym gościom zarówno krajowym, jak i zagranicznym zapewniamy pobyt z obsługą miłego i wykwalifikowanego personelu oraz bogatym programem kulturalno - rozrywkowym, który na długo zostaje w pamięci.

26