Majowe świętowanie w Białym Orle

10.05.2019
Majowe świętowanie w Białym Orle

Początek maja to nie tylko obchodzone dawniej Święto Pracy, ale również Święto Flagi i uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sokołowsku przygotowali dla podopiecznych Dolnośląskiego Ośrodka Opieki Międzypokoleniowej „Biały Orzeł ”w Sokołowsku, uroczysty apel upamiętniający 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Podczas przedstawienia artystycznego uczniowie klasy VI przypomnieli seniorom tło historyczne ważnych wydarzeń z tego okresu oraz zaśpiewali pieśni patriotyczne. W drugiej części muzycznej, uczniowie z klas I, IV i VI zagrali utwory muzyki klasycznej. Dzieci zostały przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: Jolanty Fidler, Iwony Przybysz oraz Andrzeja Hajduka. W podziękowaniu za program artystyczny, uczniowie otrzymali gromkie brawa od wzruszonych seniorów i upominki od przedstawicieli Sanatoriów Dolnośląskich.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w przedsięwzięciu oraz Pani Iwonie Przybysz za pomoc w jego realizacji.

Galeria