Dzieci świętują w Domu Wczasów Dziecięcych

11.06.2019
Dzieci świętują w Domu Wczasów Dziecięcych

U nas dzień dziecka trwa cały rok! - Pod takim hasłem Dom Wczasów Dziecięcych “Odrodzenie” w Sokołowsku zorganizował 8 czerwca 2019 pierwszy festyn sportowo-rekreacyjny. Odwiedziło nas ponad 100 osób. Przez kilka godzin na terenie przy Domu Wczasów Dziecięcych “Odrodzenie” naprawdę wiele się działo.

 

Na boisku drużyny z Mieroszowa, Sokołowska i Kowalowej walczyły o Puchar Prezesa Sanatoriów Dolnośląskich w Turnieju Streetball.

Pozostałe dzieci uczestniczyły w grach, zabawach i animacjach. Było malowanie obrazów na sztalugach - „Nasze piękne Sokołowsko”, puszczanie baniek mydlanych, jazda tyrolką, trampolina, malowanie na kamieniach - „Pamiątki z Gór Suchych”.

Mieliśmy okazję zobaczyć pokazową akcję strażaków, którzy przyjechali do pożaru, który wybuchł "niespodziewanie" tuż obok. Po szybkim ugaszeniu ognia dzieci mogły zobaczyć wnętrze wozu strażackiego.

Dla głodnych i spragnionych były napoje i słodycze. Największym powodzeniem cieszyły się jednak pyszne, domowe lody - słynne „Sokołowskie solone”, które tak jak wszystkie inne rzeczy były za darmo.

 

Turniej Streetball oraz Puchar Prezesa Sanatoriów Dolnośląskich 2019 zdobyła drużyna ze szkoły w Kowalowej, drugie miejsce zdobyli przedstawiciele Mieroszowa, a trzecie Sokołowska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za liczne przybycie!

Galeria