Festiwal „Biała Lilia” i Sokołowski Jarmark Zdrowia

28.07.2019
Festiwal „Biała Lilia” i Sokołowski Jarmark Zdrowia

Niewielka miejscowość Sokołowsko, w której znajduje się siedziba Sanatoriów Dolnośląskich Sp. z o.o., po wielu latach przerwy staję się coraz bardziej atrakcyjna dla osób ją odwiedzających. Jednym z owoców nowego otwarcia jest Festiwal „Biała Lilia” i Sokołowski Jarmark Zdrowia, które odbyły się już po raz drugi. Pomysłodawcą wydarzenia jest Parafia Prawosławna św. Archanioła Michała w Sokołowsku i Fundacja św. męcz. Elżbiety ks. Fiodorownej. Sanatoria Dolnośląskie od początku wspierają tą inicjatywę, również finansowo.

 

20 lipca przez plac w parku obok naszego Dolnośląskiego Ośrodka Opieki Międzypokoleniowej "Biały Orzeł" przewinęło się kilkaset osób. Tego dnia o godz. 12.00 otwarto „Sokołowski Jarmark Zdrowia”, który na licznych stoiskach zgromadził lokalnych producentów zdrowej żywności oraz rękodzielników. W programie znalazły się również animacje dla dzieci, zabawy przy muzyce, warsztaty edukacyjne, degustacje kulinariów i inne atrakcje.
O godzinie 17.00 rozpoczęły się koncerty muzyczne związane z Festiwalem „Biała Lilia". Wystąpili min. artyści koncertujący w całej Europie jak: Olena Lapko, Andrij Kryminskij czy kwartet saksofoniczny „Nalada”. Obok nich na scenie zaprezentowały się miejscowe zespoły, muzycy i soliści.

Galeria