Sokołowsko - idealne miejsce dla Nordic Walking

25.09.2019
Sokołowsko - idealne miejsce dla Nordic Walking

345 osób wzięło udział w 9. Festiwalu Nordic Walking w Sokołowsku. Festiwal zorganizowało Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, we współpracy z Sołectwem Sokołowsko. Wspaniała pogoda przyczyniła się do tak dużej frekwencji. Uczestnicy, często całe rodziny, wystartowali na 2 dystansach: 5 i 10 km. Sanatoria Dolnośląskie wspierały wydarzenie przygotowując kilkadziesiąt zestawów upominków dla uczestników i gorący poczęstunek.

 

Marsz odbywał się leśnymi drogami wokół Sokołowska po urokliwych Górach Kamiennych. Jak zapowiadali organizatorzy nie chodziło tu o rywalizację, a o świetną zabawę i ruch na świeżym powietrzu. Nie było ważne czy ktoś przyszedł pierwszy, czy ostatni. Organizatorom zależało, aby to była rodzinna, sympatyczna impreza, a nie rywalizacja. Każdy był zwycięzcą i otrzymał za uczestnictwo pamiątkowy gadżet. Tradycją po zakończonym marszu stało się losowanie nagród wśród uczestników. Do rąk gości festiwalu trafiło ponad dwieście nagród w tym m.in. voucher na lot samolotem czy szybowcem, kijki do Nordic Walking, mnóstwo nagród sportowych oraz „nagrody specjalne” - dla najmłodszego i najstarszego uczestnika.

Jak przypominał Krzysztof Kwiatkowski, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego, Sokołowsko było kiedyś jednym z najbardziej znanych w Polsce uzdrowisk. "Przez takie imprezy jak ta chcemy przypominać, że w Sokołowsku wciąż jest unikalny mikroklimat, lecznicze powietrze, przepiękne okolice. I że naprawdę warto tu przyjeżdżać!" - zapewniał Starosta.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

Galeria