Wspieramy obchody Międzynarodowego Dnia Animacji w Sokołowsku.

15.11.2019
Wspieramy obchody Międzynarodowego Dnia Animacji w Sokołowsku.

Ponad 300 dzieci z terenu powiatów wałbrzyskiego i kamiennogórskiego przyjechało 15 listopada 2019 do sokołowskiego Kinoteatru "Zdrowie". Okazją była 18. edycja Międzynarodowego Dnia Animacji. Sanatoria Dolnośląskie, a w szczególności Dom Wczasów Dziecięcych "Odrodzenie" wsparły to wydarzenie.

 

Podczas tegorocznych pokazów wyświetlane były m.in. filmy z Iranu, Chin, Litwy czy Meksyku. Tradycyjnie na najmłodszych widzów czekały bloki najlepszych animacji wyróżnionych podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Stuttgarcie. Szczególną niespodzianką był pokaz animacji stworzonych przez dzieci i młodzież z Chełmska Śląskiego.

 

W popołudniowym bloku dla młodzieży i dorosłych nie zabrakło również polskich animacji oraz nietuzinkowych realizacji z egzotycznych krajów. Nad artystyczną stroną wydarzenia czuwała Alicją Jodko z wrocławskiej Galerii Entropia, a zarazem kuratorka MDA z ramienia ASIFA POLAND, polskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Twórców Filmu Animowanego.

Galeria