Patriotyczne śpiewanie

20.11.2019
Patriotyczne śpiewanie

Pozostając w listopadowym klimacie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości podopieczni Sanatoriów Dolnośląskich z Dolnośląskiego Ośrodka Opieki Międzypokoleniowej „Biały Orzeł” oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego "Waligóra" uczestniczyli w kolejnym koncercie przygotowanym przez dzieci. Tym razem z programem słowno-muzycznym wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Sokołowsku.

 

Z gorącym przyjęciem pensjonariuszy spotkał się także fantastycznie zagrany koncert utworów patriotycznych w wykonaniu akordeonisty Pana Andrzeja Hajduka.

 

Co dla nas ważne, w koncercie wspólnie z podopiecznymi Sanatoriów Dolnośląskich uczestniczyli licznie zaproszeni goście w tym m.in.: Iwona Frankowska - Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego, Stanisław Skrzyniarz - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Mieroszowie oraz radni Rady Miejskiej Mieroszowa na czele z panią Violettą Kopką, przewodniczącą Rady Miasta, a także dyrektorzy okolicznych szkół i sołtysi.

 

Po koncercie, zaproszeni goście spotkali się z Tomaszem Maciejowskim Prezesem Sanatoriów Dolnośląskich, który podziękował przybyłym za dotychczasową współpracę i zachęcał do podejmowania kolejnych wspólnych działań na rzecz społeczności lokalnej.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do młodych wolontariuszy, którzy pomagali niepełnosprawnym pacjentom uczestniczyć w wydarzeniu oraz Pani Iwonie Przybysz za pomoc w jego realizacji.

Galeria