KOMUNIKAT

17.03.2020
KOMUNIKAT

Szanowni Państwo

 

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego, od dnia 14 marca 2020r. do odwołania, "Sanatoria Dolnośląskie" Sp. z o.o. czasowo zawieszają działalność w zakresie leczenia uzdrowiskowego.

 

Narodowy Fundusz Zdrowia w związku z zaistniałą sytuacją wydał następujący komunikat:

„Jeżeli posiadasz potwierdzone przez oddział wojewódzki NFZ, skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, które ma rozpocząć się po 14 marca 2020 roku – Nie jedź, zostań w domu.
Skierowanie do sanatorium będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie, z zachowaniem obecnego miejsca w kolejce oczekujących. Szczegółowych informacji udzielą oddziały wojewódzkie NFZ.”

 

Uwaga! Według aktualnie obowiązującego komunikatu NFZ (stan na 16.03.2020 r.) pacjenci przebywający obecnie na kuracji uzdrowiskowej, mogą kontynuować pobyt.

 

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z komunikatem DOW NFZ z dnia 15.03.2020 r. świadczenia: rehabilitacji leczniczej (w tym rehabilitacji ambulatoryjnej), poradnia tlenoterapii domowej, badań profilaktycznych, USG, RTG, planowych pobytach w szpitalu w Rościszowie zostają zawieszone do odwołania.

 

O wznowieniu prowadzenia świadczeń będziemy informować Państwa na bieżąco.

 

 

WAŻNE!

 

W obiektach leczniczych należących do Spółki „Sanatoria Dolnośląskie” obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów. W szczególności chodzi o podopiecznych: DOOM „Biały Orzeł”, ZOL „Waligóra” i Specjalistycznego Szpitala Chorób Płuc w Rościszowie.

 

Bardzo prosimy rodziny pacjentów o respektowanie zakazu i kontakt z najbliższymi - tylko telefoniczny.

 

Płatności zalecamy regulować poprzez przelewy bankowe na numer konta:

50 1090 2314 0000 0001 0048 5026

(w tytule nazwa oddziału + nazwisko Pacjenta)

W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny - sekretariat: +48 74 845 82 40

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat profilaktyki przeciwwirusowej, zamieszczonymi na stronie https://www.koronawirus.pl