Majowe świętowanie przy rękodziele

30.04.2020
Majowe świętowanie przy rękodziele

Co roku z okazji majowego Święta Flagi, Święta Konstytucji przygotowywaliśmy dla naszych podopiecznych koncerty, czy też programy słowno-muzyczne z udziałem dzieci i młodzieży. W tym roku sytuacja jest szczególna, więc podopieczni świętują samodzielnie wykonując biało-czerwone ozdoby.

 

Od kilku tygodni, w całej Polsce, jak i w naszych placówkach, gdzie przebywają osoby z grup największego ryzyka, obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Są to: Zakład Opiekuńczo - Leczniczy „Waligóra” i Dolnośląski Ośrodek Opieki Międzypokoleniowej „Biały Orzeł” w Sokołowsku oraz Specjalistyczny Szpital Chorób Płuc w Rościszowie, gdzie mieszczą się: Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc, Oddział Medycyny Paliatywnej i Zakład Opiekuńczo – Leczniczy.

 

Nie oznacza to jednak, że podopieczni naszych placówek ciekawie nie spędzają czasu. Przeciwnie, zwiększyliśmy liczbę spotkań warsztatów terapii zajęciowej. Nasz personel dokłada wszelkich starań, aby zapewnić domową atmosferę i oprócz stałych obowiązków pielęgnacyjnych, zadbać o dobre samopoczucie podopiecznych oraz sprawić, by czas bez możliwości osobistych spotkań z rodziną i najbliższymi, był także miłym przeżyciem.
Otrzymujemy od Państwa pytania, kiedy będziecie mogli spotkać się z najbliższymi w naszych placówkach. Obecnie nikt z pełną odpowiedzialnością nie jest w stanie określić, ile dni potrwają obostrzenia. Odwiedziny będą możliwe dopiero, kiedy sytuacja stanie się w miarę bezpieczna i Ministerstwo Zdrowia wyda takie dyspozycje.

 


Tymczasem zachęcamy do obejrzenia przepięknych prac rękodzielniczych tworzonych przez seniorów podczas zajęć.

Galeria