Wznawiamy działalność sanatoryjną

19.06.2020
Wznawiamy działalność sanatoryjną

Od 15 czerwca 2020 r. Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. wznawiają działalność w zakresie leczenia uzdrowiskowego, wcześniej czasowo zawieszoną rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe mogą je rozpocząć lub kontynuować w przypadku, gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii.

 


Leczenie uzdrowiskowe na podstawie potwierdzonego w oddziale wojewódzkim NFZ skierowania będzie przysługiwać tym pacjentom, którzy:

  • mają potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe po 15 czerwca - realizacja odbywa się na podstawie tego skierowania,
  • mieli rozpocząć leczenie w okresie od 14 marca do 14 czerwca,
  • musieli przerwać leczenie uzdrowiskowe z powodu pandemii (turnus leczniczy trwał poniżej 15 dni),

oraz kolejnym pacjentom oczekującym na rozpoczęcie leczenia.

 

Ważne!
Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

 


Warunek ten dotyczy zarówno pacjentów ze skierowaniem z NFZ jak i przyjeżdżających na pobyty komercyjne.


Testy można wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w punktach pobrań zwanych drive-thru. Testy sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Podstawą do wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.


O tym, gdzie wykonać takie badanie pacjenta poinformuje pisemnie właściwy oddział wojewódzki NFZ. Oddział wskaże adresy punktów pobrań oraz godziny, w których osoba oczekująca na rozpoczęcie leczenia uzdrowiskowego, będzie mogła poddać się badaniu.


Wynik testu przed wyjazdem przekaże pacjentowi uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.


W celu usprawnienia procedury prosimy o pilny kontakt z placówkami, w których będą Państwo realizować leczenie sanatoryjne:
"Azalia" w Szczawnie-Zdroju, tel. 74 664 26 30, 784 504 137
"Zimowit" w Dusznikach-Zdroju, tel. 74 866 94 64, 606 888 483

 

Szczegółowe informacje oraz adresy punktów pobrań, w których można wykonać test, dostępne są na stronie NFZ: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/uzdrowiska-wznawiaja-swoja-dzialalnosc,7731.html

 

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z Telefonicznej Informacji Pacjenta. Zadzwoń na bezpłatną infolinię NFZ, pod numer: 800 190 590.
Infolinia jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Galeria