Cel - nowy Zakład Przyrodoleczniczy w Dusznikach-Zdroju

21.08.2020
Cel - nowy Zakład Przyrodoleczniczy w Dusznikach-Zdroju


Kolejny krok Sanatoriów Dolnośląskich w kierunku rozpoczęcia największej w historii Spółki inwestycji - budowy nowego zakładu przyrodoleczniczego na terenie Sanatorium Uzdrowiskowego „Zimowit” w Dusznikach-Zdroju. 20 sierpnia br. odbyło się robocze spotkanie Rady Technicznej Sanatoriów Dolnośląskich z projektantami i architektami Autorskiej Pracowni Architektury CAD sp. z o.o. z Warszawy.

 

– Za nami już konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej nowego zakładu przyrodoleczniczego w Dusznikach-Zdroju. Teraz pracujemy nad dokumentacją techniczną wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa uzgodnień i decyzji – wyjaśnia Tomasz Maciejowski, prezes zarządu Sanatoriów Dolnośląskich sp. z o.o. – To kosztowne, skomplikowane i wymagające zadanie, dlatego spotykamy się z projektantami, dyskutujemy nad konkretnymi rozwiązaniami i przekazujemy im nasze sugestie, by ostateczny projekt był jak najlepszy.

 

W nowym budynku zakładu przyrodoleczniczego znajdą się m.in. basen leczniczo-rehabilitacyjny, część zabiegowo-rekreacyjna ze strefą zabiegów fizjoterapeutyczno-balneologicznych, przychodnia uzdrowiskowa do obsługi pacjentów ambulatoryjnych oraz strefa zakwaterowania dla kuracjuszy i gości hotelowych.

Galeria