Kuracjusze „Azalii” mogą już korzystać z basenu

08.09.2020
Kuracjusze „Azalii” mogą już korzystać z basenu

W Szczawnie-Zdroju 4 września otwarto krytą pływalnię - tzw. Dolnośląski Delfinek. Basen jest częścią powstającego przy ul. Słonecznej kompleksu oświatowo-sportowo-rekreacyjnego. Obecnie funkcjonuje tam już hala sportowa i boiska. Trwa jeszcze budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, który ma zostać oddany do użytku w 2023 roku.

 

Z basenu korzystać będą nie tylko dzieci, ale także osoby dorosłe, w tym kuracjusze Sanatorium Uzdrowiskowego „Azalia” w Szczawnie-Zdroju. List intencyjny w tej sprawie już w zeszłym roku podpisali Tomasz Maciejowski, Prezes Zarządu Spółki Sanatoria Dolnośląskie i Marek Fedoruk, Burmistrz Szczawna-Zdroju.

 

Kryta pływalnia przy ul. Słonecznej ma nieckę basenową z czterema torami pływackimi o wymiarach 8,5 m x 16,67 m i głębokości 0,9-1,35 m z niezbędnym wyposażeniem, brodzik dla dzieci i jacuzzi. Parametry niecki pozwalają na organizację zawodów szkolnych, treningów pływackich oraz pływanie rekreacyjne osób dorosłych, a także na szereg zajęć rekreacyjnych i rehabilitacyjnych. Wyposażenie pływalni obejmuje urządzenia do masażu, gimnastyki i inne.

Galeria