Mobilny system dezynfekcji już działa

29.01.2021
Mobilny system dezynfekcji już działa

W tym tygodniu uruchomiliśmy w Sanatoriach Dolnośląskich sp. z o.o. 3 śluzy dekontaminacyjne. Pierwsza działa przy wejściu do Dolnośląskiego Ośrodka Opieki Międzypokoleniowej „Biały Orzeł” w Sokołowsku, dwie kolejne w Specjalistycznym Szpitalu Chorób Płuc w Rościszowie.

Kabiny stanowią niezwykle wygodne rozwiązanie w obecnych warunkach. Każda osoba wchodząca do budynku, przez kilka sekund podlega bezdotykowej dezynfekcja ciała/sylwetki.

 

Logo

 

Mobilny system dezynfekcji dla miejsc użyteczności publicznej w trakcie covid-19 ma sporo zalet. Skutecznie i bezdotykowo dezynfekuje suchą mgłą, zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowników obiektu, zmniejsza ryzyka infekcji wirusowych i bakteryjnych.

 

Zakupu dokonano dzięki projektowi „Poprawa dostępności i podniesienie jakości świadczeń zdrowotnych na rzecz ograniczenia zachorowalności mieszkańców regionu w związku z pojawieniem się COVID-19”, dofinansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Głównym celem projektu jest zwiększenie możliwości diagnostycznych, ratowniczych i medycznych na terenie województwa dolnośląskiego w związku z epidemią spowodowaną koronawirusem SARS-CoV-2 oraz stworzenie odpowiedniej bazy sprzętowej przeznaczonej do wykorzystanych w czasie przyszłych zdarzeń epidemiologicznych w zakresie chorób zakaźnych jak i zakresie normalnego funkcjonowania podmiotów leczniczych po pandemii.
Spółka Sanatoria Dolnośląskie będąc partnerem ww. projektu otrzymała dofinansowanie w kwocie 1 002 754,60 zł, za które zakupiono aparaturę medyczną, diagnostyczną i laboratoryjną, środki i urządzenia do dezynfekcji oraz środki ochrony osobistej.

 

 Plakat

Galeria