Gościliśmy lekarzy ginekologów

27.09.2021
Gościliśmy lekarzy ginekologów


W dniach od 24 do 26 września mieliśmy zaszczyt gościć grupę lekarzy ginekologów z całego kraju, należących do Ogólnopolskiej Sekcji Ginekologiczno-Położniczej Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

 

Jak informuje lek. Maria Szczawińska z Krakowa, współorganizator wydarzenia, takie weekendowe ogólnopolskie spotkania mające charakter formacyjno-medyczny, na które lekarze przyjeżdżają ze swoimi rodzinami, odbywają się przynajmniej dwa razy w roku.
– Jest nam miło, że tym razem wybór miejsca spotkania padł na Sokołowsko i obiekty naszej Spółki – mówi Tomasz Maciejowski, prezes zarządu Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. – Mam nadzieję, że goście wywiozą od nas jak najlepsze wspomnienia i będą do nas wracać.

 

W części naukowej spotkania lekarze wysłuchali kilku wykładów. Prof. Marian Gabryś mówił o pryncypiach leczenia operacyjnego w ginekologii. Dr Lech Wojewodzic, specj. ginekolog-położnik i ginekologii onkologicznej podjął temat wybranych zagadnień z histeroskopii, natomiast dr Zbigniew Hałat mówił o medycynie prokreacyjnej w dobie Covida.

 

Nad częścią formacyjną czuwał ks. Piotr Kieniewicz członek zespołu ekspertów ds. bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski, specjalizujący się w problematyce etyczno-moralnej. Lekarze uczestniczyli m.in. w pielgrzymce ze Szczawna-Zdroju pod Jubileuszowy Krzyż Milenijny na Chełmcu.

Galeria