Wielkanocny piknik dla uchodźców z Ukrainy

14.04.2022
Wielkanocny piknik dla uchodźców z Ukrainy

Sanatoria Dolnośląskie jako jedne z pierwszych przyjęły ukraińskich uchodźców tuż po wybuchu wojny. Obecnie w naszym ośrodku „Odrodzenie” w Sokołowsku mieszka blisko 50 kobiet z dziećmi. Dla nich tuż przed Wielkanocą przygotowaliśmy piknik przedświąteczny. Było wspólne malowanie pisanek, śpiewanie i tradycyjny świąteczny żurek.

 

Oprócz gości z Ukrainy w wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele lokalnej społeczności, dzieci z miejscowej szkoły i seniorzy z naszego Dziennego Domu Opieki Medycznej.

Piknik odwiedzili także Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego - Grzegorz Macko, Starosta Wałbrzyski – Krzysztof Kwiatkowski i Burmistrz Mieroszowa – Andrzej Lipiński.

- Jesteśmy gotowi nieść pomoc tak długo jak będzie trzeba. Mamy nadzieję, że ten trudny czas w końcu się skończy i wszyscy będą mogli szczęśliwie wrócić do swoich domów – mówił do zgromadzonych gospodarz pikniku – Tomasz Maciejowski, Prezes Zarządu Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o.

 


Podczas pikniku nie zabrakło tradycyjnego „zajączka”. Oprócz czekoladowych jajeczek, dzieci otrzymały 2 komputery z dostępem do internetu, które będą wykorzystywały w nauce. Sponsorem zakupu komputerów była spółka Wałbrzyski Rynek Hurtowy.
Warto również zaznaczyć, że wszystkie dzieci w wieku szkolnym trafiły już do szkół w Sokołowsku oraz w Mieroszowie, a 5 kobiet znalazło pracę w Sanatoriach Dolnośląskich.

Galeria