Azalia z nowym dachem i elewacją

06.10.2023
Azalia z nowym dachem i elewacją

Przedmiotem inwestycji realizowanej przez Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. był kompleksowy remont dachu pawilonu nr 1 Sanatorium Uzdrowiskowego „Azalia” w Szczawnie-Zdroju. To zabytkowy budynek pochodzący z początku XX w.


Zakres prac, które został uprzednio uzgodnione z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków obejmował m.in.: remont więźby dachowej wraz z dociepleniem, wymianę pokrycia dachowego, remont „muru pruskiego”, iglicy nad wejściem głównym oraz elewacji pawilonu nr 1. Wartość całej inwestycji to prawie 1,5 milion złotych. Znaczna część tej kwoty, to środki przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który jest właścicielem Spółki Sanatoria Dolnośląskie.


W uroczystości związanej z zakończeniem inwestycji obok Tomasza Maciejowskiego - Prezesa Zarządu Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. uczestniczyli m.in.: Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Marek Fedoruk – Burmistrz Szczawna-Zdroju.


– Rozwój lecznictwa uzdrowiskowego to jeden z priorytetów dolnośląskiego samorządu – zapewniał Wicemarszałek Grzegorz Macko. – Dlatego nieustannie wspieramy modernizację infrastruktury uzdrowiskowej. Cieszę się, że Sanatoria Dolnośląskie tak prężnie się rozwijają, a to wszystko z myślą o przybywających kuracjuszach. Bardzo dziękuję również całej załodze Sanatoriów Dolnośląskich za codzienne zaangażowanie w rozwój zarówno firmy, jak i dolnośląskich gmin uzdrowiskowych.


– Ten remont pokazuje, że nasza Spółka prężnie się rozwija – mówi Prezes Tomasz Maciejowski. – Remontujemy, odbudowujemy, ale i wciąż rozwijamy nasz potencjał. Właśnie zakończyliśmy jedną inwestycję w Sanatorium Uzdrowiskowym „Azalia”, a już przygotowujemy następną. W najbliższym czasie w miejscu obecnego łącznika wybudujemy nowy Zakład Przyrodoleczniczy. Staramy się dbać o wszystkie nasze obiekty. Przypomnę, że np. prowadzimy duże remonty w Specjalistycznym Szpitalu Chorób Płuc w Rościszowie, a w Sokołowsku trwa modernizacja i rozbudowa nieczynnego w ostatnich latach budynku „Górnik”. Realizujemy tym samym kolejne etapy naszej strategii przyjętej w 2019 r.

Galeria