Nowy pojazd dla Strażaków w Sokołowsku

22.03.2024
Nowy pojazd dla Strażaków w Sokołowsku

W pierwszy dzień wiosny w Palmiarni przy siedzibie Spółki Sanatoria Dolnośląskie w Sokołowsku było widać same uśmiechnięte twarze. Przede wszystkim druhen i druhów z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. A wszystko za sprawą nowego pojazdu ratowniczego typu Quad jaki zakupili dzięki wsparciu trzech podmiotów: Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, Gminie Mieroszów i Spółce Sanatoria Dolnośląskie. Jego wartość to ok. 40000 zł. Jak zaznaczali strażacy – jest to pierwszy fabrycznie nowy pojazd w jednostce.


W uroczystości przekazania Strażakom pojazdu udział wzięli m.in. Starosta Powiatu Wałbrzyskiego – Krzysztof Kwiatkowski, Burmistrz Mieroszowa – Andrzej Lipiński i Prezes Zarządu Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. – Tomasz Maciejowski.


- Zależy nam na poprawie bezpieczeństwa mieszkańców Sokołowska i osób, które je odwiedzają - wyjaśnia Tomasz Maciejowski. - Mamy świadomość, że dobrze wyposażeni Strażacy, to korzyść wizerunkowa również dla Spółki, ale przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa naszych pensjonariuszy, gości, jak i turystów odwiedzających ten przepiękny zakątek naszego województwa.


Pojazd rozpoznawczy - Quad Segway Snarler AT6 L EPS, będzie wykorzystywany w akcjach gaśniczych w przypadku pożarów lasów oraz poszukiwawczych przy zaginięciach. Pojazdy tego typu są często wykorzystywane w takich sytuacjach i umożliwiają szybszy i skuteczniejszy sposób przeszukania terenu oraz zlokalizowania zagrożeń pożarowych.

Galeria